اینتر را بفشارید

عنوان ایده

  اینتر را بفشارید

  یادآوری ها

   یک ایده چقدر می ارزد؟ مهارت شما چقدر؟

   LOGO1_150_50.png

   یک ایده چقدر می ارزد؟ ارزش ایده به چیست؟

   وقتی یک ایده به ذهنتان می رسد این با شما ست که به آن جان بدهید و به واقعیت تبدیل کنید یا بگذارید که در گوشه ذهنتان بماند تا دیگری آن را اجرا کند و گاهی افسوس آن را بخورید. اما ارزش واقعی ایده به این بستگی دارد که با آن چه می کنید! ایده های بزرگی که اجرا نشوند از ایده های کوچکی که محقق می شوند ارزش به مراتب کمتری دارند.

   من یک آکواریوم ماهی داشتم که همیشه گرفتار غذا دادن به ماهی ها بودم. نمی توانستم از خانه برای مدت طولانی دور شوم چرا که ماهی ها از گرسنگی می مردند. با خودم فکر کردم و یک قوطی از غذای ماهی را با یک مدار چرخنده اضافه کردم هر چند ساعت یکبار قوطی می چرخید و کمی غذای ماهی به آکواریوم می ریخت و من به این ترتیب فقط کافی بود قوطی را پر کنم اگر یک هفته هم نبودم دیگر باکی نبود. می توانستم این ایده را به کار بیاندازم و آن را بفروشم ولی تا زمانی که آن را چند سال بعد در یک آکواریوم فروشی ندیدم به کارا بودن ایده ام برای دیگران هم پی نبردم. یک ایده کوچک ولی بسیار کارآمد.

   البته حالا در میان سالی دیگر آکواریوم ندارم اما بعد از مدت ها زندگی کارمندی با خودم گفتم چرا من کارمند باشم و آرزو های دیگران را محقق کنم باید برای خودم کار کنم و آرزو های خودم را بسازم. ایده ها را دنبال می کنم و تلاش می کنم گاهی موفق می شوم و گاهی شکست می خورم اما با خودم فکر می کنم بالاخره ایده ای خواهد آمد که زندگی من و دیگران را تغییر دهد. . .

   ولی اگر در این مسیر قدم نگذارم هیچ وقت نخواهم دانست که آن ایده چیست و چگونه باید آن را به اجرا در آورم. گاهی ما ایده ها را قبل از دیگران تولید می کنیم و ایده ها زودتر از بقیه به ما هجوم می آورند ولی راه های اجرای بسیاری از ما اندک و سرمایه هایمان کوچک است. شاید این مسیر که من و شما در آن قدم گذاشته ایم راهی باشد برای تحقق ایده هایمان

   ایده سازان فرصتی است که کاری انجام دهیم

   مهارت شما چقدر می ارزد؟

   من یک دهه در یک شرکت فن آوری اطلاعات به عنوان مدیر کار می کردم. کم کم محیط و کارم برایم غیر قابل تحمل شده بود. استعفا دادم و شروع به کار برای خودم به عنوان فریلنسر کردم. اواپل بسیار سخت بودولی کم کم عادت کردم و با کمی قناعت کار ها به سامان شد و حالا به دنبال تحقق آرزوهای خودم هستم ولی من به عنوان یک برنامه نویس و طراح خیلی کار های کوچک و بزرگ با قیمت هاب خوب می توانم انجام دهم که هم برای مشتری به صرفه است و هم برای من. مخارج اضافه ای ندارم یک میز کار و یک کامپیوتر و یک خط اینترنت تمام سرمایه کار من است اما به آینده امیدوارم.

   مهارت های من یک دنیا می ارزد! مهارت ها و دانش شما هم همین طور! پس اگر آن ها را به خوبی اراپه کنید آرزو ها در دور دست نیست. فقط کافی است مهارت های خود را به خوبی و درستی معرفی کنید!

   یکی از موانعی که همیشه در مسیر تولید ایده و تحقق آن در کشور ما وجود داردعدم قوانین شفاف و ضمانت اجرایی لازم برای آن هاست. اگر چه به شخصه معتقدم که طرح ایده و جان دادن آن حتا با مخاطرات موجود نسبت به نگهداشتن آن در مرگش در ضمیر انسان بهتر است اما بهتر است کار درست انجام شود تا ایده به نتیجه برسد.

   به همین دلیل ما با در نظر گرفتن یک مسیر برای مشاوره حقوقی انلاین عملا سعی می کنیم تا این مسیر را هر چه درست و مطمئن تر طی کنیم. مشاور حقوقی به ما می آموزد که چگونه به مسیر تولید ایده از مسیر قانونی نگاه کنیم و در عقد قراردادها و معاهدات چگونه عمل کنیم. به این ترتیب هر دو طرف مطمئن می شوند که طرح ایده با روشی درست صورت گرفته و قراردادها ضمانت قانونی و اجرایی لازم خواهد را خواهد داشت.

   از زمان راه اندازی سایت یکی از سئوالاتی که به طور مرتب از من پرسیده می شود ضمانت اجرایی برای تحقق ایده هاست. یکی از فعالیت های ما در این زمینه مشاوره حقوقی است. اما شاید این ضمانت اجرایی کافی به نظر نرسد به همین دلیل ما حساب سپرده را در سایت ایجاد کردیم.

   به این ترتیب قبل از اجرای کار و توافق طرفین مبلغی رد و بدا نخواهد شد. البته سرمایه گذار مبلغ را نزد ما به امانت می گذارد اما مبلغ نزد ما تا تایید صاحب کار و توافق طرفین باقی خواهد ماند. شاید این بهترین ضمانت اجرایی لازم برای پروژه های این چنین ی باشد. در عین حال در صورتی که نکاتی به نظر شما می رسد که باید به آن بها داده شود لطفا آن ها را با ما در میان بگذارید!

   arm_rasaneh_fanavar2

   گروه محتوا سازی رسانه فن آور

   این گروه در طی سالیان گذشته اقدام به راه اندازی بسیاری از پروژه های تولید محتوای آنلاین کرده است. مجله سیاوشون، دوران و … از جمله اولین تولیدات این گروه است. در زمینه تولید دایرکتوری ها فعال بوده و سایت ۱۱۸ و دایرکتوری شاغلین در حوزه سلامت از بزرگ ترین کارهای انجام شده در این زمینه است.

   اکنون ما تلاش می کنیم تا راهی جدید برای افرادی چون خود باز کنیم تا آن ها نیز بتوانند به بخشی از نیاز ها و خواسته های خود دست یابند. راه اندازی این سایت به صورت جدی برای تولید محتوا و فروش ایده ها هر چند دشوار به نظر می رسد اما دست یافتنی است که به همراهی و هم دلی احتیاج دارد.